logo

"Cetrin": upute za uporabu, analozi i recenzije

Prema uputama za uporabu, Cetrin je pilula protiv alergije druge generacije. Ovo je dobro antialergijsko sredstvo, koje uključuje cetirizin kao aktivnu tvar. Lijek se proizvodi u obliku tableta, u obliku sirupa i kapi.

Ovaj lijek ne uzrokuje pospanost, kao i mnogi drugi antihistaminici, a također nema depresivni učinak na središnji živčani sustav. Dopušteni lijek za upotrebu kod odraslih i djece od 6 mjeseci.

Značajke lijeka

Lijek "Cetrin" odnosi se na antihistaminike sa selektivnim spektrom djelovanja, koji se nazivaju blokatorima histamina. Lijek se koristi za uklanjanje simptoma alergije..

Lijek sprječava pojavu alergija kada alergen uđe u tijelo, a također pomaže u uklanjanju već započete bolesti..

Lijek učinkovito uklanja oticanje i svrbež. Smanjenjem propusnosti kapilara lijek sprječava pojavu oteklina mekih tkiva. Također pomaže u borbi protiv grčeva u glatkim mišićima. Uz strogo pridržavanje doziranja, antiserotonin, antiholinergički i sedativni učinci ne primjećuju se..

Sastav i oblik ispuštanja

Lijek "Citrin" u svom sastavu sadrži glavnu aktivnu tvar - cetirizin. Također u maloj količini sadrži pomoćne komponente. Lijek je dostupan u obliku tableta, u obliku kapi i sirupa.

Tablete

Tablete citrina dostupne su u pakiranjima od 10, 20 i 30 u jednom pakiranju. Ove su tablete zaobljene. Na vrhu su obložene ljepljivim filmom.

Sirup

Paket lijekova uključuje staklenu bočicu koja sadrži 30 ili 60 ml lijeka, mjernu žlicu i upute za uporabu. Sirup ima jednoliku konzistenciju, prozirnu boju i voćnu aromu.

Kapi

Lijek je dostupan u bocama s kapaljkom od 20 ml. U 1 ml lijeka sadrži točno 1 mg aktivne komponente. Kapi "Cetrin" mogu se koristiti za liječenje odraslih i starijih osoba. Kapi se mogu propisati i djeci počevši od 6 mjeseci.

Princip rada

Kao što je navedeno u uputama za uporabu, "Cetrin" se odnosi na blokatore histamina i može se koristiti u gotovo svim vrstama alergija. Princip djelovanja Cetrina usmjeren je na smanjenje koncentracije histamina izravno u žarištu alergije. Lijek negativno utječe na proizvodnju citokina, smanjujući tako upalne reakcije. Nakon uzimanja lijeka nakon otprilike 20 minuta:

  • uklanjanje svrbeža kože;
  • Crvenilo Crvenilo
  • smanjenje natečenosti;
  • smanjenje curenja iz nosa i kihanja;
  • uklanjanje osipa;
  • normalizacija disanja.

Unatoč svim pozitivnim svojstvima ovog lijeka, prije uzimanja svakako biste trebali konzultirati pedijatra, terapeuta ili alergologa..

Indikacije za uporabu

Uputa za uporabu lijeka "Cetrin" kaže da su glavne indikacije za uzimanje ovog lijeka sljedeće:

  • konjunktivitis;
  • ekcem;
  • alergijski rinitis;
  • dermatoza;
  • svrbež kože s dermatitisom;
  • uboda insekata;
  • neurodermitisa.

Lijek je često uključen u složenu terapiju astme, bronhitisa, sinusitisa, upale pluća i mnogih drugih bolesti. Njegova uporaba pomaže u smanjenju grčeva u mišićima, oticanju tkiva, kao i u normalizaciji disanja. Dobar rezultat uzimanja lijeka može se dobiti s neurodermatozom, atopijskim dermatitisom i mnogim drugim kožnim bolestima.

Kako se uzimati za odrasle?

Kao što je navedeno u uputama za uporabu, tablete "Cetrin" za odrasle osobe propisane su 1 tabletu dnevno. Jednostavno se progutaju cijele bez žvakanja i isperu s dovoljno vode..

Pola tablete dnevno trebali bi uzimati odrasli ljudi s oštećenom funkcijom bubrega. Prestanite uzimati lijek tri dana prije provođenja ispitivanja alergija. Tablete citrina najbolje je uzimati navečer neposredno prije spavanja. To će umanjiti nuspojave i nelagodu u crijevima i želucu..

Lijek u obliku sirupa, odrasli trebaju uzimati 10 ml jednom dnevno. Ako je potrebno, ovu količinu lijeka možemo podijeliti u dvije doze.

Starije osobe koje ne pate od bolesti bubrega mogu uzimati Cetrin u dozi za odrasle.

Kako uzeti djecu?

Uputa za uporabu lijeka "Cetrin" kaže da se lijek pije bez obzira na unos hrane.

Sirup se može davati djeci od 2. godine života, kapi od 6 mjeseci, a tablete od samo 6 godina. Budući da lijek ima dugotrajan učinak, može se piti jednom dnevno. Najbolje ga je piti navečer, tako da tijekom dana ne bude nelagode povezane s pospanošću..

Za djecu od 2 do 6 godina, doza je 5 ml sirupa jednom dnevno. Ako dijete ne podnosi dobro ovo doziranje, tada ga mora podijeliti u 2 doze. Djeci starijoj od 6 godina preporučuje se uzimati 10 ml sirupa jednom dnevno. Ako je potrebno, ovo se doziranje može podijeliti u dvije doze.

Zbog potencijalno inhibicijskog učinka lijeka na središnji živčani sustav, posebna se pažnja mora propisati prilikom propisivanja Cetrina u kapi djeci mlađoj od 1 godine, kao i u prisutnosti određenih čimbenika rizika za smrt djeteta. Ti čimbenici uključuju:

  • sindrom apneje u snu kod brata ili sestre;
  • mlada dob majke;
  • zloupotreba droga ili cigareta tijekom trudnoće;
  • nedonoščad;
  • upotreba lijekova koji deprimiraju središnji živčani sustav.

Djeca do godinu dana propisuju se 5 kapi lijeka jednom dnevno. Djeca mlađa od 6 godina trebaju uzimati 5 kapi 2 puta dnevno. Djeci starijoj od 6 godina preporučuje se uzimanje 10 kapi..

Koliko je dana dopušteno Tetrin?

Trajanje uporabe Cetrina ovisi o mnogo različitih čimbenika, od kojih je glavni stupanj ozbiljnosti bolesti i njezina priroda. Da biste uklonili akutni oblik alergije, lijek se koristi najviše 10-14 dana.

Ako postoje mali simptomi alergije, tada se lijek koristi najviše 10-14 dana. Ako znakovi alergija nestaju mnogo brže nego nakon 10 dana, tada se lijek prekida ranije.

Kod liječenja akutnih alergija, trajanje primjene određuje se uglavnom brzinom nestajanja simptoma. Nakon što simptomi alergije nestanu, možete odmah prestati uzimati lijek. Ne uzimajte Cetrin kontinuirano duže od 14 dana.

Kada uzimate lijek za prevenciju, kako biste spriječili akutne alergije, potreban vam je duži tijek terapije. Obično je dizajniran za 1-1,5 mjeseci.

kontraindikacije

Kapi, sirup i tablete "Cetrin" ne smiju se primjenjivati ​​u bolesnika koji pate od preosjetljivosti na cetrizin, hidroksizin ili dodatne komponente lijeka.

Relativna kontraindikacija smatra se starijom i bubrežnom insuficijencijom. Za bolesnike s bubrežnim zatajenjem i starije osobe, doziranje lijeka treba odabrati pojedinačno.

Nuspojave

Prema uputama za uporabu, tablete "Cetrin" prilično rijetko izazivaju pojavu nuspojava. Međutim, ponekad se primijete neke reakcije, koje se manifestiraju različitim organima i sustavima tijela. Tu spadaju:

  • glavobolja;
  • tremor udova;
  • pospanost ili nesanica;
  • povećana mentalna razdražljivost ili depresija;
  • tahikardija;
  • porast tlaka;
  • problemi s jetrom
  • gastritis;
  • proljev;
  • stomatitis.

Osim toga, pojava boli u mišićima, faringitis, kao i razne vrste alergijskih reakcija. Da biste spriječili pojavu nuspojava, morate se strogo pridržavati doziranja lijeka.

Predozirati

Kao što je navedeno u uputama za uporabu "Citrina", prilikom uzimanja lijeka u dozi od 50 mg, pojavljuju se simptomi poput:

  • proljev;
  • povećanje umora;
  • zbrka svijesti;
  • glavobolja;
  • anksioznost;
  • slabost;
  • pospanost;
  • svrabež.

U slučaju predoziranja, odmah isperite želudac ili izazvajte povraćanje. Preporučuje se uzimanje aktivnog ugljena, kao i provođenje potporne i simptomatske terapije. Ne postoji specifičan protuotrov protiv predoziranja.

posebne upute

Unatoč činjenici da cetirizin nema izravan sedativni učinak na tijelo, neki pacijenti mogu osjetiti blagu pospanost. Zato tijekom liječenja lijekom "Cetrin" morate biti vrlo oprezni nakon uzimanja lijekova tijekom vožnje i rada s opasnim i složenim mehanizmima.

Istodobna upotreba alkoholnih pića s "Cetrinom" nema izrazito negativan učinak na tijelo. Međutim, liječnici preporučuju da se suzdržite od uzimanja proizvoda koji sadrže alkohol do kraja terapije.

Bolesnici koji imaju oštećenje leđne moždine, hiperplaziju prostate, kao i u prisutnosti drugih čimbenika koji predisponiraju kašnjenje normalnog mokrenja, moraju biti posebno oprezni prilikom uzimanja lijeka, jer cetirizin može povećati rizik od zadržavanja mokraće.

Kapi ne sadrže šećer, a Sucralose se koristi kao zaslađivač, što ne utječe na sadržaj glukoze u serumu u krvi, stoga Cetrin u kapi mogu uzimati pacijenti s dijabetesom.

Trudnoća i dojenje

Eksperimentalne studije provedene na životinjama nisu otkrile nikakav negativan učinak glavne komponente lijeka "Cetrin" na razvoj fetusa i tijek trudnoće.

Upotreba ovog lijeka tijekom trudnoće moguća je samo ako su potencijalne koristi za zdravlje žene nekoliko puta veće od svih mogućih rizika za djetetovo tijelo. Međutim, u ovom je slučaju potreban strogi specijalistički nadzor.

Tijekom dojenja cetirizin se izlučuje zajedno s majčinim mlijekom. Zato je terapija "Tsetrin" u ovom razdoblju zabranjena.

Interakcija s drugim lijekovima

Ako istodobno uzimate Cetrin tablete i sedative, trebali biste biti posebno oprezni da ne prekoračite preporučene doze. U slučaju izravne interakcije cetirizina i teofilina mogu se pojaviti simptomi predoziranja lijekom. To je zbog smanjenog izlučivanja cetirizina iz tijela..

Istodobna primjena lijeka s antibioticima koji pripadaju makrolidnoj skupini i ketokonazolom ne dovodi do ozbiljnih promjena u EKG-u pacijenata.

Analozi lijeka

Ako je prema uputama zabranjeno uzimati tablete Citrin, tada se mogu odabrati analozi ovog lijeka. Umjesto "Cetrina", možete koristiti lijekove kao što su:

Lijek "Zyrtec" je lijek koji u svom sastavu sadrži aktivnu komponentu cetirizin. Lijek je dostupan u tabletama i kapi. Ovaj antihistamin može se uzimati za djecu stariju od 6 mjeseci i za žene koje doje. Ne preporučuje se uzimati "Zyrtec" tijekom trudnoće.

Lijek "Claritin" dobar je antihistamin, koji uključuje loratadin. Lijek se proizvodi u obliku sirupa i tableta. Lijek se može uzimati za djecu stariju od 2 godine i žene tijekom trudnoće. Lijek "Claritin" ne preporučuje se uzimati tijekom dojenja.

Lijek "Erius" odnosi se na dobru zamjenu za "Cetrin" u glavnoj terapijskoj skupini. Lijek je dostupan u obliku sirupa, konvencionalnih i posebnih apsorpcijskih tableta. Ovaj prilično dobar antialergijski lijek može se koristiti za liječenje djece starije od 6 mjeseci. Lijek je kontraindiciran tijekom trudnoće i dojenja.

Lijek "Suprastin" odnosi se na dobru zamjenu za "Cetrin" u farmakološkoj skupini. Ovaj lijek je dostupan u obliku tableta i u obliku injekcija. Lijek "Suprastin" zabranjen je za novorođenčad, trudnice i žene tijekom dojenja.

Recenzije i cijena lijeka

Značajan dio recenzija o lijeku "Cetrin" pozitivan je jer ovaj lijek pomaže u uklanjanju simptoma alergija prilično brzo i dugo vremena. Mnogi ljudi kažu da su prešli na Cetrin tablete nakon upotrebe Zodak ili Parlazin, koji su također prilično učinkoviti, ali koštaju malo više.

Neznatan dio negativnih kritika o Cetrinu povezan je s njegovom neučinkovitošću u svakom pojedinom slučaju. Simptomi alergije nisu nestali, a njihova ozbiljnost nije postala manja.

Mnogi su zainteresirani koliko košta Cetrin u ruskim ljekarnama. Trošak lijeka u obliku tableta prosječno je 226 rubalja po 30 komada od 10 mg.

Cetrin - indikacije, upute za uporabu, analozi, recenzije

Web mjesto pruža referentne podatke samo u informativne svrhe. Dijagnoza i liječenje bolesti treba provoditi pod nadzorom stručnjaka. Svi lijekovi imaju kontraindikacije. Potrebna je stručna konzultacija!

Otpustite obrasce

Lijek Cetrin proizvodi indijska farmaceutska korporacija DR. REDDY` LABORATORIES, LTD u obliku tableta i sirupa. Sirup se često naziva "baby Cetrin", jer se upravo ovaj oblik koristi za liječenje simptoma alergije kod djeteta. Također možete pronaći trivijalni naziv "Cetrin kapi" umjesto ispravnog "sirupa", koji se koristi za označavanje tekućeg oblika doziranja lijeka. U ovom slučaju, "Cetrin kapi" = "Cetrin sirup", to jest, govorimo o istom obliku doziranja, jednostavno imenovanom drugačije.

Cetrin sirup dostupan je u bocama od tamnog stakla od 30 i 60 ml. Svaka bočica dolazi s mjernom žlicom. Sirup je proziran, neobojen (dopušteno je blago žućkasto sjenilo), homogen, ne sadrži suspendirane čestice. Možda je fenomen blage opalescencije. Ima ugodan voćni miris.

Tablete se prodaju u pakiranjima od 10, 20 i 30 komada. Sama tableta ima okrugli, bikonveksni oblik i na jednoj je strani ugrožena. Top obložen omotačem od bijelog filma.

Sastav i doziranje

Cetrin - generacija antihistaminika

Danas postoje samo tri generacije antihistaminika. Cetrin pripada drugom. Razmotrimo opće karakteristike i glavne razlike tri generacije blokatora histamina jedan od drugog.

Prva generacija antihistaminika (Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil, itd.) Ima selektivni učinak na receptore. Zato lijekovi blokiraju histaminske receptore koji se nalaze u središnjem živčanom sustavu i organima probavnog trakta. Posljedica takve diskriminacije je snažan inhibitorni učinak lijekova, što je najznačajnija nuspojava (pospanost). Ukratko, antihistaminike prve generacije karakterizira snažan antialergijski učinak i izražen nuspojava u obliku pospanosti.

Druga generacija antihistaminika (Zirtek, Zodak, Cetrin, Cetirizin, Parlazin, itd.) Karakterizira znatno manji učinak na središnji živčani sustav zbog selektivnog učinka na receptore. To znači da je nuspojava u obliku depresije središnjeg živčanog sustava i pospanosti kod lijekova druge generacije mnogo slabija nego kod prve. Nažalost, antialergijski učinak lijekova druge generacije također je manje izražen nego onaj prvog. Dakle, kratki opis izgleda ovako: manje izražena pospanost i manja učinkovitost protiv simptoma alergije u usporedbi s lijekovima prve generacije.

Treća generacija antihistaminika (Claritin, Erius, Telfast itd.) Ima visoku selektivnost za histaminske receptore. Stoga ovi lijekovi praktički nemaju utjecaja na središnji živčani sustav, odnosno ne uzrokuju pospanost. Međutim, ozbiljnost antialergijskog djelovanja u lijekovima treće generacije nije manja nego u prvoj. Dakle, kratki opis ovih antihistaminika je sljedeći: snažan antialergijski učinak i gotovo potpuna odsutnost nuspojava na središnji živčani sustav u obliku pospanosti.

Tablete protiv alergije Tsetrin (terapeutski učinci)

Osim toga, Cetrin smanjuje količinu oslobađenog histamina i smanjuje migraciju eozinofila u žarište alergijske reakcije. Smanjenje broja eozinofila u žarištu alergijske upale dovodi do značajnog smanjenja težine u kasnim fazama reakcije preosjetljivosti. Cetrin također ima općeniti protuupalni učinak, inhibira proizvodnju citokina koji podržavaju upalni odgovor.

Kada se koristi u tečajevima kao profilaktički lijek, ima sposobnost da smanji spremnost za razvijanje alergijske reakcije u stanicama bronha, što dovodi do smanjenja učestalosti napada u bolesnika s astmom. Na potpuno isti način Cetrin inhibira razvoj kožne alergijske reakcije kod osoba koje imaju urtikariju i dermografiju..

Terapeutski učinak Cetrina započinje 20 minuta nakon uzimanja lijeka, a traje do 24 sata. Stoga je dovoljno uzimati ga samo jednom dnevno. Nakon prestanka korištenja lijeka, spremnost za razvoj alergijskih reakcija vraća se nakon tri dana.

Glavni su terapeutski učinci Cetrina sljedeći:
1. Otklanja svrbež.
2. Ublažava i sprečava oticanje.
3. ublažava grč u glatkim mišićima.
4. Smanjuje propusnost kapilara i odljev tekućine u tkiva.

indikacije

Cetrin - upute za uporabu (kako uzimati)

Kako uzimati Cetrin sirup

Doziranje se određuje prema dobi osobe:
1. Djeca od 2 do 6 godina uzimaju 5 ml sirupa (5 mg) jednom dnevno, navečer. Ako dijete ne podnosi takvu dozu, može se podijeliti u dvostruku dozu - 2,5 ml sirupa 2 puta dnevno, ujutro i navečer.
2. Djeca starija od 6 godina i odrasli uzimaju 10 ml sirupa (10 mg) jednom dnevno, navečer, prije spavanja. Ako je potrebno, možete raspodijeliti dozu od 10 mg u dvije doze - 5 ml sirupa ujutro i navečer.

Stariji ljudi bez bolesti bubrega mogu uzimati Cetrin u uobičajenim dozama za odrasle.

Bolesnici koji pate od zatajenja bubrega trebaju koristiti Cetrin u dozama koje ovise o vrijednosti koeficijenta glomerularne filtracije određenom Rebergovim testom. Doziranje Cetrina za ljude koji pate od zatajenja bubrega prikazano je u tablici:

Koeficijent glomerularne filtracije (QC)Doziranje cetrinog sirupa
KK = 30 - 40 ml / min (smanjena funkcija bubrega)Uzimajte dnevno 5 ml sirupa
KK = 10 - 30 ml / min (ozbiljno zatajenje bubrega)Uzimajte 5 ml sirupa dnevno, svaki drugi dan

Ako se reakcija preosjetljivosti razvije kao odgovor na unos Cetrin sirupa, morate odmah prestati koristiti lijek.

Prije provođenja testa alergije (Prik test) morate prestati uzimati Cetrin 3 do 4 dana kako ne biste dobili lažno negativne rezultate.

Odrasli se trebaju suzdržavati od pijenja alkohola dok koriste Cetrin. Također, u pozadini upotrebe lijeka, potrebno je, ako je moguće, napustiti svaku aktivnost koja zahtijeva povećanu koncentraciju pažnje i visoku brzinu reakcije..

Interakcija s drugim lijekovima. Zajednička upotreba s teofilinom dovodi do produženja djelovanja Cetrina za više od 24 sata.

Predoziranje Cetrina moguće je s jednom dozom većom od 50 ml sirupa. Simptomi predoziranja su:

  • suha usta
  • pospanost;
  • prestanak izlučivanja urina;
  • zatvor
  • anksioznost i razdražljivost.

U liječenju predoziranja prvo se provodi ispiranje želuca radi uklanjanja lijeka iz tijela. Hemodijaliza u ovom slučaju je neučinkovita. Ako je potrebno, koristite simptomatske lijekove za održavanje normalnog tlaka, mokrenja, disanja itd..

Kako uzimati Cetrin tablete

Djeca mogu uzimati lijek u obliku tableta samo od 6 godine. Tablete se uzimaju oralno, ne žvaču se, već se jednostavno gutaju i isperu s malom količinom obične vode. Budući da lijek djeluje dulje vrijeme, tabletu treba uzimati samo jednom dnevno. Najbolje je uzimati Cetrin navečer kako ne bi tokom dana osjećali nelagodu zbog moguće pospanosti..

Doziranje tableta isto je za odrasle i djecu starije od 6 godina. Obično odrasli uzimaju 1 tabletu (10 mg) jednom dnevno (po mogućnosti navečer). A za djecu je dnevna doza od 10 mg podijeljena u dvije doze - pola tablete (5 mg) dva puta dnevno, ujutro i navečer.

Bolesnici s oštećenom funkcijom bubrega trebaju uzimati Cetrin tablete u pola doze, to jest pola tablete (5 mg) jednom dnevno. U prisutnosti zatajenja bubrega može se primijetiti nakupljanje lijeka u krvi, što povećava rizik od nuspojava.

S razvojem reakcije preosjetljivosti tijekom uzimanja tableta, morate ih odmah prestati koristiti i posavjetovati se s liječnikom. Prije provođenja testa alergije (Prika test), morate prestati koristiti Cetrin tablete najmanje 3 dana unaprijed.

Na pozadini liječenja treba izbjegavati alkoholna pića. Budući da lijek može dovesti do pospanosti, treba izbjegavati i svaku aktivnost koja zahtijeva visoku koncentraciju pažnje i brzinu reakcije..

Predoziranje Cetrina moguće je ako uzmete više od 3 do 4 tablete istodobno. Simptomi ovog stanja su pospanost, tjeskoba, svrbež na koži, osip, zadržavanje mokraće, umor, drhtanje (drhtanje udova), tahikardija (palpitacije). Da biste liječili predoziranje, prije svega, ostatke lijeka treba ukloniti iz tijela ispiranjem želuca. Hemodijaliza se ne smije provoditi jer je ovaj postupak neučinkovit za uklanjanje Cetrina iz krvi. Ako je potrebno, primijenite simptomatske lijekove koji podržavaju osnovne vitalne funkcije.

Nisu utvrđene interakcije s drugim lijekovima. Međutim, preporučuje se pažljivo kombinirati istodobnu upotrebu Cetrin tableta i sedativnih lijekova..

Cetrin za djecu

Tsetrin se smije koristiti kod djece od 2 godine. U dobi od 2 do 6 godina Cetrin je dopušteno koristiti isključivo u obliku sirupa, a nakon 6 godina djeca mogu uzimati tablete.

Upotreba lijeka omogućuje vam brzo uklanjanje bolnog svrbeža kod djeteta, kojemu on uzrokuje osobito tešku nelagodu. Uostalom, dijete često jednostavno nije u stanju obuzdati svoju želju da se „ogrebe“, doslovno struga kožu noktima. Kao rezultat, na koži se formiraju brojne rane i češljevi, u koje infekcija lako prodire. Kao rezultat toga, alergijska reakcija je komplicirana zaraznim procesom. Ublažavajući bolni svrbež, Cetrin normalizira djetetov san i neizravno sprečava razvoj infekcije kože.

Osim toga, lijek ima svojstvo smanjenja alergijske aktivnosti kože i bronha. Redovitom upotrebom to smanjuje rizik od respiratornih simptoma (bronhospazam, grkljan, nedostatak daha, kratkoća daha, oticanje sluznice i sl.) Alergijske reakcije na postojeću kožu (svrbež, crvenilo, oteklina, osip). To jest, Cetrin sprečava prijelaz dermatitisa u ozbiljnu bolest - bronhijalnu astmu ili alergijski rinitis. To širenje simptoma alergijske reakcije s kože na dišni sustav naziva se atopijski marš. Zato liječnici govore o sposobnosti Cetrina da spriječi atopijski marš u male djece.

Doziranje lijeka određuje se prema dobi djeteta. Moguće uporabe tableta i cetrinog sirupa u djece prikazane su u tablici:

Dječja dobDoziranje Tsetrina
26 godina5 ml sirupa jednom dnevno. Bolje je uzimati navečer, prije spavanja.
2,5 ml sirupa dva puta dnevno - ujutro i navečer
Stariji od 6 godina10 ml sirupa jednom dnevno. Bolje je uzimati navečer, prije spavanja.
5 ml sirupa dva puta dnevno - ujutro i navečer
Po pola tablete dva puta dnevno - ujutro i navečer

Cetrin tablete moraju se uzimati dva puta dnevno jer djetetu ne treba davati cjelokupnu dnevnu dozu u jednom potezu.

Ako dijete ima oštećenu bubrežnu funkciju, tada treba smanjiti dnevnu dozu Cetrina za polovicu. To znači da djeca od 2 do 6 godina mogu uzimati maksimalno 2,5 ml sirupa dnevno. Djeca starija od 6 godina mogu uzimati maksimalno 5 ml sirupa dnevno ili jednu tabletu svaka dva dana..

Liječnici preporučuju korištenje Cetrinovog sirupa za djecu, jer je prikladnije dozirati i dijete ga bolje percipira. Dijete ima veću vjerojatnost da pije sirup ugodnog mirisa nego pilulu koja je povezana s gorkim lijekom. Stoga, kako ne bi djetetu nanijeli nepotrebnu psihološku traumu, preporučuje se davati mu lijek u obliku sirupa.

Ako je propuštena jedna doza lijeka, ne treba ništa učiniti. Sutradan nastavite davati svom djetetu Cetrin u uobičajenim dozama, bez povećanja.

Trudnoća

Koliko dana uzimati cetrin?

Trajanje upotrebe Cetrina ovisi o nizu faktora, od kojih su najvažniji težina i priroda tijeka alergijske bolesti.

Dakle, Cetrin se koristi najviše 10-14 dana za ublažavanje akutne alergijske reakcije. Ako simptomi alergijske reakcije nestanu brže nego nakon 10 dana, tada se lijek prekida ranije. Dakle, u liječenju akutne alergijske reakcije, trajanje primjene određuje se brzinom kojom simptomi nestaju. Čim simptomi alergije nestanu, možete odmah prestati uzimati lijek. Međutim, u ovom slučaju kontinuirana uporaba Cetrina duže od 14 dana nije dopuštena..

Prilikom uzimanja Cetrina kao profilaktičkog sredstva za sprečavanje pogoršanja alergijskih bolesti (na primjer, curenje iz nosa, sijena groznica, dermatitis i dr.) Potreban je duži tijek liječenja. Tipično, profilaktički tijek lijeka je 1 - 1,5 mjeseci. Liječnici preporučuju uzimanje Cetrina za prevenciju tijekom cijelog razdoblja prisutnosti potencijalnog alergena u okolini. Na primjer, ako ste alergični na cvjetnice, trebate uzimati Cetrin u svibnju i lipnju dok sva stabla ne procvjetaju.

Cetrin se može koristiti i za liječenje bronhijalne astme kao osnovnog antihistaminika u kombinaciji s drugim lijekovima. U ovom slučaju, lijek se uzima tijekom 15 do 20 dana, a zatim napravite pauzu od 1 tjedna. Nakon pauze, prijem se ponovno nastavlja. Ova metoda uzimanja Cetrina u liječenju bronhijalne astme primjenjuje se već godinama..

Mala djeca (do 7 godina), sklona alergijskim reakcijama poput dermatitisa, mogu uzimati Cetrin profilaktički 3-4 puta godišnje, u kratkim tečajevima od 10-14 dana. Takva je profilaksa potrebna kako bi se spriječio atopijski marš u djece sklone istinskim alergijskim reakcijama..

Nuspojave

Tablete i sirup Cetrin imaju potpuno iste nuspojave, koje se očituju uglavnom iz središnjeg živčanog sustava. Nuspojave oba oblika doziranja Cetrina na dio različitih organa i sustava prikazane su u tablici:

Sustav organaNuspojave sirupaNuspojave tableta
središnji živčani sustavmamurlukSlabost
GlavoboljaGlavobolja
VrtoglavicaVrtoglavica
Migrenamamurluk
uzbuđenost
Probavni sustavSuha ustaSuha usta
DispepsijaZatvor
Bol u trbuhuProljev
Nadimanje (natečenost)
Ostali organiQuinckeov edemQuinckeov edem
OsipKožni osip
Osip
svrabež

kontraindikacije

analoga

Cetrin na domaćem farmaceutskom tržištu ima i analogne i sinonimne lijekove. Analozi uključuju sve lijekove iz farmaceutske skupine antihistaminika (blokatori histamina). Sinonimi Cetrina uključuju antihistaminike, koji također sadrže cetirizin kao aktivnu komponentu.

Dakle, sljedeći lijekovi su sinonim za Cetrin:

  • Alerz tablete;
  • Allertec tablete;
  • Tablete levocetirizin-teva;
  • Tablete cetirizin DS;
  • Cetirinax tablete;
  • Cetirizin-OBL tablete;
  • Cetirizin-Teva tablete;
  • Zyrtec tablete i kapi;
  • Kapi, sirup i tablete Zodak;
  • Otopina i tablete Lethizen;
  • Kapi i tablete Parlazin;
  • Cetirizin tablete;
  • Kapi, sirup i tablete Cetirizine Hexal;
  • Sirup i tablete Cetrin;
  • Sirup i tablete Zetrinal;
  • Sirup i tablete Zincet.

Sljedeći lijekovi povezani su s Cetrin analogima:
  • Tablete alerpriv;
  • Allerfex tablete;
  • Tablete Bexist-Sanovel;
  • Gletset tablete;
  • Histafen tablete;
  • Hyfast tablete;
  • Diacin pilule;
  • Dimebon tablete;
  • Tablete difenokvin;
  • Dinox tablete;
  • Dramin tablete;
  • Desloratadin-Teva tablete;
  • Clallergin tablete;
  • Clarifer pilule;
  • Ketotifen-Ros tablete;
  • LauraHexal tablete;
  • Loratadine Stad tablete;
  • Loratadin-Verte tablete;
  • Loratadine-teva tablete;
  • Loratadine-OBL tablete;
  • Lordestin tablete;
  • Rupafin tablete;
  • Tablete ciel;
  • Tablete Telfast;
  • Tablete Ceser;
  • Tablete feksadina;
  • Fexo tablete;
  • Fexofast tablete;
  • Tablete feksofenadina;
  • Xizal kapi i tablete;
  • Kapi i tablete Claritin;
  • Sirup i tablete Clargotil;
  • Claridol sirup i tablete;
  • Sirup i tablete Clarisens;
  • Sirup i tablete Clarotadine;
  • Sirup i tablete Kestin;
  • Sirup i tablete Ketotifen;
  • Sirup i tablete Ketotifen Sofarma;
  • Tablete sirupa i loratadina;
  • Sirup i tablete Loratadin-Hemofarm;
  • Sirup i tablete Peritol;
  • Kapi i tablete Suprastinex;
  • Sirup i tablete Erius;
  • Tablete sirupa i Erolina;
  • Tablete, pastile i suspenzija Lomilan;
  • Dražine i tablete Diazolin;
  • Rapido kapsule;
  • Semprex kapsule.

Recenzije

Većina recenzija o Cetrinu je pozitivna, jer lijek pomaže u uklanjanju simptoma alergije brzo i dugo vremena. Mnogi ljudi kažu da su prešli na Tsetrin tablete nakon upotrebe Parlazina ili Zodak, koji su također učinkoviti, ali koštaju znatno više. Po njihovom mišljenju, Cetrin nije učinkovit u učinkovitosti ni Zodak ni Parlazin, ali imaju znatno niže troškove, što je njegova nedvojbena prednost. Ljudi također uspješno koriste ovaj lijek za ublažavanje simptoma svrbeža kože ili jakog oteklina, koji su uzrokovani različitim uzrocima koji nisu povezani s alergijama..

Mali dio negativnih kritika o Cetrinu povezan je s njegovom apsolutnom neučinkovitošću u određenom slučaju. Ljudi su kupili lijek, počeli ga koristiti, ali nisu dobili nikakav pozitivan učinak. Simptomi alergija nisu nestali, a ni njihova ozbiljnost nije postala manja. Neučinkovitost je u određenom slučaju provocirala ljude da ostave negativan pregled. Međutim, takvi pregledi ne nose izraženu negativnu emocionalnu konotaciju, jer su ljudi itekako svjesni individualnosti svakog organizma. Obično se u tim recenzijama nalazi fraza koja "meni osobno ne odgovara, ali sve je individualno".

Suprastin ili Tsetrin?

Cetrin pripada antihistaminicima druge generacije, a Suprastin predstavlja prvu generaciju. To znači da se kod primjene Cetrina nuspojave razvijaju mnogo rjeđe i imaju niži stupanj ozbiljnosti od Suprastina. Međutim, Suprastin ima jači antialergijski učinak..

Danas liječnici vjeruju da za neovisnu upotrebu trebate odabrati Cetrin. Suprastin se može koristiti samo u medicinskoj ustanovi pod nadzorom liječnika za ublažavanje akutne alergijske reakcije koja se ne može zaustaviti drugim sredstvima. U razvijenim zemljama zabranjeno ga je koristiti kod djece mlađe od 12 godina..

Suprastin isušuje sluznicu dišnih putova, što dovodi do visokog rizika od infekcije. Kao rezultat toga, u 70% slučajeva ublažavanje alergije Suprastinom završava bronhitisom, tonzilitisom ili drugom sličnom bolešću. Osim toga, ovaj lijek ima negativan učinak na središnji živčani sustav, izazivajući snažnu pospanost, smanjujući sposobnost učenja i adekvatnu percepciju informacija. Cetrin ne izaziva takve nuspojave. Stoga, unatoč slabijem antialergijskom učinku, treba dati prednost umjesto Suprastinu.
Više o Suprastinu

Tsetrin ili Claritin?

Claritin je lijek treće generacije, a Cetrin je druga. Antialergijski učinak prvog sigurno je jači od posljednjeg. Težina nuspojava u Claritin je manja. Općenito, liječnici smatraju Claritin učinkovitijim i sigurnijim antihistaminom od Cetrina. Stoga je, ako je moguće, vrijedno odabrati Claritin kako bi se uklonili simptomi alergijske reakcije.

Međutim, košta znatno više nego Tsetrin. Ako nema financijske mogućnosti za kupnju Claritina, možete koristiti Cetrin. Ali čak i ako se Tsetrin dobro nosi sa zadatkom i eliminira simptome alergije, bolje je ako možete preći na upotrebu Claritina. Claritinova nesumnjiva sklonost liječnicima je zbog njegovog minimalnog utjecaja na središnji živčani sustav. Utjecaj na moždane strukture mnogo je manji nego na Cetrin.
Više o Claritinu

Zirtek ili Cetrin?

Zyrtec i Cetrin su sinonim za lijekove, jer sadrže istu aktivnu tvar - cetirizin. Zbog toga nema temeljne razlike između Zirteka i Tsetrina. Možete odabrati bilo koji lijek koji vam se subjektivno sviđa više. Ako je cijena odlučujući faktor pri odabiru lijeka, odaberite Cetrin, koji košta znatno manje nego Zirtek.

Ljekarnici vjeruju da Zyrtec sadrži cetirizin veće čistoće, pa je manje vjerovatno da će izazvati nuspojave. Međutim, praksa njihove uporabe pokazala je da je učestalost nuspojava u oba lijeka potpuno ista.

Cetrin je uvezeni lijek koji proizvodi indijska farmaceutska korporacija. Razlika u troškovima ovisi o trgovačkoj marži u ljekarničkoj mreži, troškovima skladištenja, najma prostora i prijevoza. Odnosno, nema razlike između skupljeg i jeftinijeg lijeka. Trošak tableta i sirupa Cetrin u ruskim ljekarnama prikazan je u tablici:

Oblik doziranja CetrinCijena
Sirup, 60 ml110 - 125 rubalja
Tablete, 10 komada149 - 161 rubalja
Tablete, 20 komada155 - 181 rublje
Tablete, 30 komada220 - 224 rubalja

Cetrin pas

Autor: Pashkov M.K. Koordinator sadržaja za sadržaj.

Antihistaminici za liječenje alergija

29. prosinca 2019. 22:22 [Argumenti tjedna]]

Alergija više nije jedina bolest. Ovo je popis čireva koji vrlo negativno utječu na sve funkcije ljudskog tijela..

Liječnici pojam alergija tumače kao imunopatološki proces. Izražava se u jakoj osjetljivosti imunološkog sustava na različite čimbenike. Kao što su: hrana, lijekovi, okoliš, higijena, upotreba kemikalija.

To je antihistaminici koji mogu utjecati i pomoći da se riješite alergija. Ali s nepravilno odabranim lijekom, a ne s redovitim unosom - simptome bolesti možete samo privremeno ukloniti, a ne iskorijeniti u potpunosti.

Kako bismo shvatili koje tablete, sirupi, sprejevi - u stvari, mogu pobijediti alergije različite prirode - predstavljamo niz aktualnih pitanja:

  1. Kakve antihistaminske tablete?
  2. Antihistaminici za alergije?
  3. Kako uzimati antialergijske lijekove?

Štoviše, u nastavku ćete vidjeti popis lijekova različitih generacija. Pomoći će vam da usporedite i odaberete lijek koji odgovara vašim simptomima i može ih eliminirati..

Zapamtiti! - Naš je članak informacija o utvrđivanju činjenica. Prije uzimanja bilo kojeg medicinskog proizvoda, prvo je posavjetovati se s liječnikom. Moći će prepoznati prirodu alergije i otkriti što ona može biti. Propisujte antihistaminike i pomoći da se riješite problema.

Lijekovi protiv alergija i kako djeluju?

U suvremenom je svijetu nakupljanje alergijskih čimbenika. Doslovno sve može utjecati na pojavu alergijskog procesa: prašina, životinje, ujedi insekata, miris cvijeća / drveća, bilo koja hrana, razni trikovi tableta i vitamina, proizvodi za osobnu higijenu.

Svaki dan nas okružuje i naš način života. Stoga, pri odabiru proizvoda, proizvodi za njegu - važno je znati imate li pogrešnu reakciju na to ili ne.

Antihistaminici djeluju kao zaštita od vanjskih iritansa. Oni sprječavaju i uklanjaju simptome alergijskih reakcija..

Kakav je njihov utjecaj?

Alergen ulazi u tijelo. Tada se proizvode aktivne tvari koje povećavaju upalu alergijske reakcije. Antihistamin može neutralizirati djelovanje negativnih stanica (histaminima) i umiriti čovjekovu reakciju.

Najbolji antihistaminici mogu ukloniti simptom za 10-15 minuta. Takvi se lijekovi primjenjuju intravenski. Ali antihistaminici za alergije u obliku tableta vrlo su učinkoviti i snažni načini.

Simptomi alergija kod kojih je potrebno uzimati antialergen:

  • Crvenilo, osip, svrbež cijelog tijela ili lokalnih mjesta.
  • grčevi u želucu.
  • Suze u očima, nosu, nebu iritiraju.
  • Pad krvnog tlaka, snižavanje temperature.
  • Kašalj i oteklina.

Ako osjetite ove simptome i oni poprimaju impresivan karakter, preporučujemo vam poziv hitne pomoći i ispijanje antialergijskog lijeka..

Što su antihistaminici? generacije

Antialergijski lijekovi podijeljeni su u nekoliko generacija. Svaka generacija postaje naprednija i snažnija. No, stručnjaci i liječnici dijele mišljenje da lijekovi prve i druge generacije imaju jedan veliki minus. Imaju sedativ i tabletu za spavanje. Jer utječu na ljudski živčani sustav.

Dakle, upoznajmo se s tri generacije antihistaminika:

  1. Prva generacija uključuje lijekove: suprastin, difenhidramin, fenkarol, diazolin. Difenhidramin - nedavno je postao lijek koji se može kupiti samo na recept. Ne preporučuje se vožnja za vrijeme vožnje, jer mogu izazvati ozbiljne nuspojave..
  2. Druga generacija. Tablete nisu ovisne i guše. Uzimajte ih jednom dnevno. Oni uključuju: klaritin, rupafin, zirtek, cistin, citrin.
  3. Treća generacija. Najnježniji, čak ih nazivaju i probioticima. U tijelu propadaju, zbog toga dolazi do terapijskog učinka. To uključuje: erius, fenestil, peskodin, feksofat.

Zapamtiti! Postoje samo tri glavne skupine generacija. Sve ostalo je fikcija za uspješne reklamne poteze..

A sada, na vašu pažnju, komparativnu tablicu lijekova. To će vam pomoći da odredite i odaberete pravu za svoje simptome..

Ne.Nazivi antialergijskih tableta i njihova generacijaSvojstva
1Koja generacija lijeka zodak:Druga generacija. Glavna svrha: sezonski alergijski rinitis. Proljeće, kad drveće i cvijeće počnu cvjetati i luče pelud. Od kojih mnogi imaju alergije.
2Droga generacije lijeka:Prva generacija. Poznat je po dugotrajnom učinku. Uklanja simptome koji su se pojavili zbog kontakta sa životinjama, cvjetnim biljkama.
3Zirtek koja generacija lijeka:Druga generacija. Ovo je originalni lijek koji može ukloniti sve simptome alergija. Često se koristi za alergijske reakcije na hranu..
4Koja generacija lijeka cetrin:Druga generacija. Djelatna tvar je cetirizin. Brzina djelovanja je vrlo velika, unutar 10-20 minuta olakšanje dolazi od bilo koje vrste alergije.
petErius što generacija lijeka:Prva generacija. Najmekši i najduži učinak. Erius se ne miješa u funkcioniranje organskih sustava, nema nuspojava. Utječe na bilo koji alergijski proces.

Veliki plus antihistaminika je njihova cijena. Zbog velikog broja visokokvalitetnih i moćnih analoga, lako možete pronaći lijek koji vam odgovara po cijeni.

Ako pronađete simptome alergije, požurite posjetiti liječnika. Mnogi ljudi misle da alergije nisu ozbiljna bolest. To uopće nije tako. Može jako utjecati na funkcionalno stanje tijela i dovesti do smrti. Zdravlje je iznad svega - zapamtite!

Podržite nas - jedini izvor razloga u ovom teškom vremenu

Antialergijski lijek Ozon Cetirizin - pregled

Najjeftiniji antihistamin treće generacije. Djeluje nije gore od Cetrina, Zodaka i Zirteka, razlikuje se samo u cijeni.

dobar dan!

Antihistaminici bi uvijek trebali biti prisutni u mojoj kućnoj ljekarni, jer sam alergična osoba s iskustvom.

Budući da ne postoji idealan lijek za alergije, nastavljam koristiti obje lijekove prve generacije (kloropiramin, Suprastin, Tavegil), i treću (ili još drugu?) - Cetrin, Zodak, Cetirizin. Oboje imaju svoje snage i slabosti..

Prva generacija:

difenhidramin, kloropiramin (suprastin), pipolfen, ketotifen, diazolin, klemastin (tavegil), fenistil i drugi. Ovi lijekovi, osim što blokiraju histaminske receptore H-1, imaju i neugodno svojstvo - mogu prevladati barijeru između krvi i mozga.

Zbog toga ima puno nuspojava: od odvraćene pažnje i smanjene brzine reakcije do poremećene koordinacije pokreta i oslabljene percepcije informacija.

Uz to, lijekovi prve generacije loše djeluju na kardiovaskularni sustav, probavni trakt i vid. Pored toga, svi lijekovi prve generacije imaju kratkoročni učinak. Pacijent bi ih trebao uzimati nekoliko puta dnevno, zbog čega se nuspojave samo pojačavaju.

Njihova glavna prednost je brzina djelovanja. Dok će se drugi lijekovi njihati, isti suprastin ili kloropiramin već su djelovali i ublažili svrbež i iritaciju.

Druga i treća generacija:

akrivastin, azelastin, olopatadin, loratadin, ketotifen, rupatadin, misolastin, ebastin, bilastin, bepotastin, terfenadin, kifenadin, levokabastin, astemizol.

Ovi lijekovi selektivno blokiraju H-1 histaminske receptore bez interakcije s drugim receptorima. Lijekovi druge generacije ne prelaze krvno-moždanu barijeru i nisu ovisni i sedativni. Lijek je ograničen na jednu tabletu dnevno.

Nažalost, lijekovi druge generacije loše djeluju na srce. U astemizolu i terfenadinu taj je učinak bio toliko izražen da je u mnogim zemljama prodaja ovog lijeka zabranjena

U tijeku je rad na poboljšanju lijekova za alergiju druge generacije. Znanstvenici dobivaju kvalitetnije lijekove druge generacije, koje neki farmaceuti čak nazivaju i „lijekovima treće generacije“.

Prema proizvođačima, ove su tvari postale učinkovitije i ne uzrokuju ozbiljne nuspojave, poput prethodnika.

Trenutno zastupljena s dva lijeka - cetirizinom i feksofenadinom..

Netko naziva Cetirizine poboljšanim lijekom druge generacije, netko kaže da je ovo novi lijek, treća generacija. U svakom slučaju, osobno ću ga primijeniti isti Suprastin u posve različitim slučajevima.

Cetirizin proizvodi nekoliko farmaceutskih grupa. Najskuplja će biti tvrtka Teva, a najjeftinija će biti Ozone. O posljednjem, Cetirizinu iz Ozona, danas želim reći.

Proizvođač: Ozon, Rusija, Samarska regija.

Obrazac za puštanje: 10, 20, 30 tableta po pakovanju. Iz nekog razloga, nemaju sve ljekarne pakete od 30 tableta u kojima se često može naći 20.

Cijena. Ovisi o ljekarni, gradu. Prilikom narudžbe putem interneta možete kupiti jeftinije. Zadnji put kad sam uzimao Cetirizin na Planeti zdravlja (rezervirao sam na web stranici) po smiješnoj cijeni od 60 rubalja za 20 kom. To je 3 rubalja za 1 tabletu. Cetirizin iz Teve u istoj ljekarni košta 134 rubalja za 20 kom. (to jest, došao je po cijeni Zodak, ali o tome više kasnije).

Tablete su u maloj kartonskoj kutiji bijele boje sa zelenom i žutom trakom sa strane (isti dizajn se može vidjeti na pakiranju kloropiramina iz Ozone-a).

Unutra su, u mom slučaju, 2 blistera od po 10 tableta.

Bijele tablete, bez mirisa, s prorezom u sredini. Po želji možete ga podijeliti u dva dijela (na primjer, za dijete).

Ako su kloropiramin i Suprastin vrlo specifičnog okusa, od kojeg sve zaudara u usta, onda je Cetirizin bez ukusa..

Sastav sadrži laktozu, pa je jedna od kontraindikacija za uporabu:

Netolerancija na laktozu, manjak laktaze ili malapsorpcija glukoze i galaktoze;

Djelatna tvar: cetirizin dihidroklorid - 10,0 mg. Pomoćne tvari (jezgra): mikrokristalna celuloza - 119,0 mg, laktoza - 60,0 mg, natrij kroskarmeloza - 7,0 mg, magnezijev stearat - 3,0 mg, koloidni silicijev dioksid - 1,0 mg. Pomoćne tvari (ljuska): Opadry II 85F48105 Bijeli - 6,0 mg, polivinil alkohol - 2,814 mg, makrogol 3350 - 1,416 mg, talk - 1,044 mg, titanov dioksid - 0,726 mg

Glavna aktivna tvar je cetirizin dihidroklorid. Točno ista aktivna tvar nalazi se u više "higijenskih" tableta - Zodak, Cetrin i Zirdek.

Po čemu će se oni razlikovati od Cetirizina? Da, u biti ništa posebno:

  • Zemlja proizvodnje i farmaceutska grupa. Cetrin proizvodi Indija, Zodak - Češka i (najskuplji) Zirdek - Švicarska.
  • Doziranje cetirizina u svim gore navedenim lijekovima je isto - 10 mg.
  • Postoje male razlike u sastavu pomoćnih sastojaka.

Već sam dugo koristio Cetrin i Zodak (nisam se uspio kupiti Zirtek) iz dva razloga:

  • Tsetrin i Zodak oglašavaju se na Internetu i na TV-u, ta su imena dobro poznata.
  • U ljekarni, ako pitate "nešto za alergije", ponudit će vam se isto, ali nikako jeftini domaći cetirizin.
  • Ako se ipak odlučite za prodaju Cetirizina, to će biti Cetirizin Teva (proizveden u Izraelu), koja će biti u cijeni po usporedbi s Tsetrinom i Zodakom.

Sada mogu vidjeti dostupnost jeftinog lijeka na web stranicama ljekarni, naručiti ga i onda mirno otkupiti bez nepotrebnog nametanja skupljih analoga.

Indikacije za uporabu:

• Liječenje simptoma višegodišnjeg i sezonskog alergijskog rinitisa i alergijskog konjuktivitisa, kao što su pruritus, kihanje, rinoreja, lakriminacija, hiperemija konjunktiva;

• sijena groznica (sijena groznica);

• Urtikarija, uključujući kroničnu idiopatsku urtikariju;

• druge alergijske dermatoze, uključujući atopijski dermatitis, popraćene svrbežom i osipima

Pročitajte više o lijeku u uputama.

Ili na službenoj web stranici Ozone.

PRIJAVA.

Unutra s čašom tekućine. Odrasli i djeca starija od 6 godina - dnevna doza je 10 mg (1 tableta). Ponekad je postizanje terapijskog učinka moguće prilikom propisivanja lijeka u početnoj dozi od 5 mg (1/2 tablete).

Period kroz koji će lijek djelovati:

Maksimalna koncentracija (Cmax) cetirizina određuje se nakon otprilike 30 - 90 minuta.

Dvije glavne značajke cetirizina:

  • Traje oko 24 sata, pa je dovoljno uzeti 1 tabletu dnevno.
  • Ne počinje djelovati odmah. Učinak uzimanja ovog lijeka bit će vidljiv tek nakon 1-3 sata.

Alergija na hranu.

Pokušavam ograničiti konzumaciju hrane koja bi mi potencijalno mogla izazvati alergiju: ribe, rajčice, bobice (jagode), breskve, itd. Ali priznajem, ne mogu uvijek odoljeti iskušenju. Ako vidim da se nakon jela nešto hrane, svrbež kože, iritacija i oteklina nepca počinju pojavljivati ​​(u slučaju nekih sorti riba), i dalje ću uzeti NE Cetrin, već brzi kloropiramin. Budući da je u ovom slučaju učinak alergena na tijelo kratkotrajan, nema smisla čekati dok se Tsetrin ne spusti.

Ekcem.

Već nekoliko godina ekcem na mojim rukama ne odlazi. Nedavno joj se počelo pojavljivati ​​na licu..

Propisala mi je cetirizin da u tečajevima dermatologa pohađam tečajeve do 1 mjeseca. 1 tableta dnevno. Da, u ovom će slučaju takav lijek biti učinkovitiji od kloropiramina „starog čovjeka“, koji traje ne duže od 5-6 sati.

Međutim, vrijedno je uzeti u obzir da s ozbiljnim pogoršanjem ekcema, sam cetirizin neće pomoći. Potrebno je liječiti sveobuhvatno: hormonalne masti topički, emolijenti za omekšavanje kože, intravenozno davanje kalcijevog glukonata, dijeta, ograničavanje kontakta s vodom. Uglavnom, s produljenom primjenom tečaja u ovom slučaju, Cetirizin će samo ublažiti svrbež, ali drugi će lijekovi pridonijeti ozdravljenju nadražene kože..

Noćni svrbež.

Tijekom razdoblja remisije ekcema, noćni svrab me može početi svladavati noću. Zapravo, to su prvi znakovi početka pogoršanja, ali oni se mogu zaustaviti. Kako noću ne češljam ruke u krvi, uzimam lijekove protiv amina. I opet, ne Cetirizin, već Kloropiramin ili Suprastin. Razlog je isti: potreban mi je trenutni učinak da bih mogao zaspati, koji daju stare lijekove. Pokušao sam piti cetirizin u ovom slučaju, ali on će biti učinkovit samo ako unaprijed predvidim da će ga svrbeti noću i piti ga 1-2 sata prije spavanja. Noću, ako se probudim od svrbeža, piti cetirizin je beskorisno.

Nakon noćnog svrbeža.

Sezonska alergija na prašinu i pelud.

O da, svibanj je najomiljeniji mjesec svih oboljelih od alergija. Tako se snijeg samo topi, biljke poput breze, javora počinju cvjetati, a u zrak se diže prašina koja se miješa s peludom iste breze, a ovaj pakleni koktel pokušava mi ući u pluća.

Sve do 2007., u svibnju, pio sam Suprastin da bih nekako zaustavio alergiju na prašinu i pelud. No, prvo, Suprastin trebate uzimati 5-6 tableta dnevno da biste održali učinak, a drugo, nakon 5-6 tableta Suprastina hodati ćete poput uspavanog inhibiranog zombija s jedinom željom da legnete i zaspite..

2007. godine susreo sam se s lijekom koji sadrži cetirizin - Zodak. Od tada, tijekom razdoblja proljetne egzacerbacije, uzimam jedan od njih: Zodak, Tsetrin, Tsetirizin.

Ali, prema mojim osobnim opažanjima, da bi Cetirizin mogao djelovati i pomoći kod nečistoća s prašinom, pelud treba započeti 1-1,5 prije očekivanog početka pogoršanja. Odnosno, za moje zemljopisne širine (Udmurtija) - ovo je 20. travnja. Ako cetirizin počne piti nakon što su se pojavili prvi znakovi alergije, tada će biti manje učinkovit.

Ceririzin se neće moći u potpunosti riješiti kihanja, crvenila očiju i laganog curenja iz nosa, ali ublažiti ove simptome - da.

Ove godine prvo sam počeo uzimati Zodak (ostalo mi je nekoliko tableta), zatim sam već završio tečaj uzimanja Cetirizina iz Ozone-a. Kao rezultat: crvenilo očiju, kihanje i pogoršanje ekcema nisu me mimoišli, već su bili tolerantni.

UKUPNO.

Da zaključim, moj glavni zaključak je da ne postoji idealan lijek za alergije. Cetirizin ne pomaže u svakom slučaju, tako da kod kuće uvijek držim pakiranje suprastina ili kloropiramina.

Kakva je razlika između Cetirizina i Ozona od Zodaka, Zirteka i Tsetrina? Pakiranje. Ovi lijekovi djeluju i ne rade ništa isto..

Zašto ću ponovo kupiti cetirizin ozon:

  • Pristupačna cijena.
  • Ne razlikuje se od stranih analoga.
  • Pomaže kod dugotrajnih alergija (pogoršanje ekcema i alergija na sezonski pelud).
  • Ne izaziva takvu pospanost i letargiju kao starac Kloropiramin.
  • 1 tableta dnevno je dovoljna.
  • neukusan.

minusi:

  • Djeluje polako.
  • Nije prikladno u svim slučajevima.
  • Ne svugdje se mogu prodati.

HVALA SVIMA NA PAŽNJI!

Moje druge antihistaminske recenzije.

Druga generacija, analozi cetirizina: